1402-09-18 06:30

آیا بازار پلی اتیلن های ترفتالات بطری قربانی خشم پنهان شده است؟!

logoarkaper

آیا بازار پلی اتیلن های ترفتالات بطری قربانی خشم پنهان شده است؟!

در حالی روز گذشته معاملات پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری به دلیل ۷۰ درصد رقابت خریداران در بورس کالا ابطال شده که دلایل زیادی برای بازار آشفته این روزهای «پت» عنوان می شود. البته تقریبا هر سال با نزدیک شدن به روزهای گرم سال فشار بر بازار بطری ها افزایش یافته و در نهایت قیمت پت های پتروشیمی تندگویان در کمال ناباوری در بازار داخلی ایران جهش بزرگی را تجربه می کنند.

در هفته اخیر گرید بطری ها در بازار داخلی ایران حدود ۱۰ هزارتومان گران شده و امروز نرخ این کالا به ۴۶ تا ۴۷ هزارتومان در هر کیلو و در بازار داخلی رسید، گرچه خریداران علت را عدم بارگیری محموله های فروخته شده توسط تندگویان در بورس کالا عنوان می کنند، اما مدیرعامل تندگویان این موضوع را شایعه می داند و این موضوع را تکذیب می کند. اما بازار پت همیشه با رسیدن به فصل گرما با تنش های زیادی روبه رو می شود که در صدر آنها افزایش تقاضا، بعضا کاهش عرضه و در نهایت رشد چشمگیر قیمت است.

اما به نظر می رسید امسال با پایان یافتن نیاز مجموعه محب پلیمر به تندگویان و مستقل شدن این مجموعه، همچنین فعالیت پت گلریز در قم با توجه به همکاری تندگویان با این واحد، دیگر نباید مشکلات عرضه در این بازار وجود داشته باشد، اما حال گفته می شود برخی از شرکتها مانند بازرگانی پتروشیمی مجوز واردات پت دریافت کرده اند و همین موضوع مجتمع تندگویان را خشمگین کرده است و نتیجه آن فشار بر بازار پت است.

پلاستیک های پر مصرف

پلی اتیلن

پلی پروپلین

پلی وینیل کلراید

پلاستیک های مهندسی

پلی کربنات

پلی استال

پلی آمید

پلی بوتلن ترفنلات

خدمات

اطلاعیه عرضه مواد پلیمری در بورس کالا

امار معاملات مواد پلیمری در بورس کالا

قیمت مواد پتروشیمی

قیمت پایه محصولات پتروشیمی

مقالات پلیمری

اسانداردهای پلیمر و پلاستیک

کاربردها

صنایع بسته بندی

صنایع لوازم خانگی

صنایع بهداشتی و دارویی

صنعت ساختمان


Facebook


Twitter


Youtube

همراه:

0912-4507664

تلفن:

021-40660017

تمامی حقوق وبسایت برای گروه آرکا پلیمر محفوظ است. کپی به هرشکل غیرمجاز و غیرقانونی است.