1402-09-18 05:42

بازیافت‌کنندگان کانادایی ظرفیت پلی‌اتیلن بازیافتی و پلی‌پروپیلن بازیافتی را توسعه می‌دهند

شرکت‌های بازیافت EFS-Plastics و Kal-Polymers کانادا، اعلام کرده‌اند که در جهت توسعه ظرفیت پردازش پلی‌اولفین بازیافتی خود در سال 2022 سرمایه‌گذاری قابل توجهی کرده‌اند.

شرکت EFS-Plastics اعلام کرد که برنامه دارد تا در لث‌بریج آلبرتا مجموعه‌ای در مقیاس 70 هزار فوت مربع بسازد، که دارای ظرفیت پردازش پلاستیک بازیافتی 10 هزار تن در سال خواهد بود. با توجه به رابطه شرکت با شرکت بازیابی مواد MRFs آمریکا، بسته‌های فشرده پلاستیک مخلوط سفت و سخت را از غرب آمریکا و کانادا تامین خواهد کرد.

شرکت EFS-plastics دارای دو مجموعه دیگر شامل واحد متمرکز سفت مخلوط در لیستوول آنتاریو، و واحد متمرکز فیلم در هیزلتون پنسیلوانیا می‌باشد. آن‌ها در حال حاضر پلی‌اتیلن سنگین، پلی‌اتیلن سبک و رزین‌های پلی‌پروپیلن 100 درصد بازیافتی پسامصرف‌کننده ارئه می‌دهند.

همچنین شرکت Kal-Polymers اعلام کرد که با صرف هزینه 7.8 میلیون دلاری، در مجموعه خود در میسیساگا در آنتاریو، خط تولید پلی‌پروپیلن بازیافتی گرید غذا پساصنعتی اضافه خواهد کرد. براساس برنامه‌ها از این خط تولید در حدود سه ماهه سوم بهره‌برداری خواهد شد.

با اضافه کردن خط تولید پنجم، مجموع ظرفیت پردازش پلاستیک بازیافتی این مجموع تقریباً به 68 هزار تن در سال می‌رسد.

همچنین شرکت Kal-Polymers دارای زمینی به وسعت 100 هزار فوت مکعب در فلاوری برنچ در جورجیا بوده که در سال 2019 خریداری و در سال 2020 توسعه داده شده، که با اضافه کردن این مجموعه، خطوط تولید شرکت در کل به 4 خط تولید بازیافت می‌رسد. این شرکت علاوه بر پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن سبک خطی و پلی‌اتیلن ترفتالات پساصنعتی گرید غذا ارائه می‌کند.

این دو شرکت همزمان با تداوم رشد تقاضای پلاستیک‌های بازیافتی به پشتوانه اهداف پایداری شرکت‌های بزرگ مصرف‌کننده، برنامه‌های خود را اعلام کردند.

بر اساس گزارش تعهد جهانی 2020 بنیاد الن مک آرتور، محتوای بازیافتی به کاربرده شده در بسته‌بندی از 5.1 درصد در سال 2018 به 6.2 درصد در سال 2019 افزایش یافته است.

در همین باب، براساس گزارش شرکت‌های Nestle، PepsiCo، Unilever، Danone، Colgate-Palmolive و Coca-Cola، این شرکت‌ها در سال 2019 در مجموع 1.1 تریلیون پوند مواد بازیافتی پسا مصرف‌کننده استفاده کرده‌اند.اهداف برخی شرکت‌ها برای استفاده از محتوای بازیافتی پسا مصرف‌کننده تا سال 2050، تا میزان 50 درصد می‌باشد.

تقاضای پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن بازیافتی در طی مارس قوی بوده، و همزمان ذخایر پسماند با توجه به چالش‌های زنجیره عرضه و لجستیک و همچنین کاهش عرضه بسته‌های فشرده پلاستیک پسا مصرف‌کننده به دلیل کاهش جمع‌آوری پسماند در فصل زمستان محدود می‌باشد.

بازار پلی‌اتیلن بازیافتی آمریکا که عمدتاً حول رزین پلی‌اتیلن خام می‌باشد، همزمان با کشمکش سطوح بالای ذخایر پلی‌اتیلن خام ژانویه با قیمت‌های صعودی نفت خام، جوی پیچیده دارد.