1401-04-16 06:11

سابک به‌ دنبال گسترش حضور در بازار پتروشیمی شرق اروپا

به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter

سابک برای توسعه پتروشیمی در مرکز و شرق اروپا با شرکت سعودی‌آرامکو و پی‌کی‌ان اورلن یادداشت تفاهم همکاری امضا کرد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از نیپنا، شرکت پتروشیمی سابک عربستان‌ سعودی اعلام کرد که برای کشف پروژه‌های بالقوه توسعه فعالیت‌ها در بازارهای پتروشیمی در لهستان و اروپای مرکزی و شرقی با شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو و گروه انرژی پی ‌کی‌ان اورلن (PKN Orlen) لسهتانی یادداشت‌تفاهم همکاری امضا کرده است.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی شرکت سابک عربستان، این یادداشت تفاهم همکاری امکان مطالعه چند فرصت همکاری و سرمایه‌گذاری بالقوه در صنعت پتروشیمی را در شرق و مرکز اروپا شامل ساخت تأسیسات جدید تولید مواد شیمیایی در لهستان، خرید سهام مجتمع‌های موجود و توسعه یک واحد کراکر جدید در مقیاس جهانی فراهم می‌کند.

بر اساس این گزارش، سابک برای بیش از 40 سال در هر منطقه‌ای، به‌دنبال رویکرد ایجاد روابط طولانی مدت، به‌کارگیری راه‌حل‌های نوآورانه و ایجاد ارزش متقابل بوده است.

عبدالرحمن الفقیه، معاون اجرایی پتروشیمی سابیک اعلام کرد: این تفاهم‌نامه با گردهم آوردن تخصص و فناوری‌های سه شرکت پیشرو جهان، امکان شناسایی و ارزیابی فرصت‌های رشد بلندپروازانه و پایدار را فراهم می‌کند.

سابیک همچنین اعلام کرد که پس از مرحله بررسی، در صورت موافقت همه طرف‌ها برای پیگیری پروژه‌های پتروشیمی، قرارداد توسعه مشترک پروژه جداگانه (JDA) امضا می‌کند./  اویل‌اندگس میدل‌ایست