1402-07-06 20:07

شرکت وینولیت خط تولید جدید کم کربن پی‌وی‌سی را راه‌اندازی کرد

تولیدکننده آلمانی کلر – قلیا و وینیل‌ها با اقدامی در جهت کاهش ردپای کربنی محصولاتش، راه‌اندازی خط تولید پلی‌وینیل کلرید GreenVinTM را اعلام کرد. 

برند GreenVinTM نمایانگر ورودی الکتریسیته «سبزتری» در فرآیند تولیدی این واحد الکتروشیمیایی، همراه با بهبود مداوم بهینه‌سازی انرژیِ فرآیند تولید پی‌وی‌سی می‌باشد. دست‌یابی به این منبع «سبزتر» انرژی از طریق خرید پروانه گارانتی مقصد (guarantees of origin) برای الکتریسیته تجدید‌پذیر محیا شده است.

شرکت وینولیت ادعا می‌کند که در مقایسه با پی‌وی‌سی‌های سنتی وابسته به نوع گرید و رزین، ردپای کربنی آن‌ها 25 درصد کاهش یافته، و این میزان توسط مشاوران مرکز استاندارد محاسبه و تائید شده است. 

کلری که برای پی‌وی‌سی تولید شده انرژی زیادی مصرف می‌کند، بنابراین از پروانه گارانتی مقصد می‌توان برای ادعای ردپای کربنی کم‌تر بهره برد، اما تفاوتی در خوراک، فرآیند تولید یا محصول نهایی وجود ندارد. انرژی تهیه شده توسط گارانتی مقصد انرژی تجدید‌پذیر عمدتاً در فرآیند تولید واحد الکتروشیمیایی، جایی که اکثر تولیدکنندگان پی وی سی برای تامین کلر خود به طور کامل ادغام می‌شوند، برای تولید کلر (یکی از خوراک‌های اصلی پی‌وی‌سی) استفاده می‌شود. 

راه‌اندازی این خط تولید جدید بعد از روی کار آوردن خط تولید سدیم هیدروکسید مجموعه GreenvinTM ـ یکی دیگر از محصولات جانبی فرآیند تولیدی واحد الکتروشیمیایی – در فوریه عملیاتی شد. پیش‌بینی می‌شود این خط تولید در آینده محصولاتش را به وینیل کلرید و هیدروژن گسترش دهد. شرکت وینولیت همچنین در حال کار بر تولید پی‌وی‌سی (نسبتاً) زیستی – از بایو اتیلن – به عنوان جایگزینی که از گذار انرژی و اهداف بهینه‌سازی حمایت کرده می‌باشد.